У оквиру активности посвећених обележавању „Недеље сећања и заједништва, неговања културе сећања и одавања почасти невиним жртвама“, ученици одељења 4/1 посетили су у петак, 9. маја 2025. године, Храм Свете Петке у Рушњу.
Овај посебан час ван учионице био је прилика да се ученици упознају са изгледом и значајем храма, науче више о основним деловима православне цркве и подсете на важност поштовања различитих вера.
У срцу разговора нашли су се теме праштања, емпатије, толеранције и љубави – вредности које треба да негујемо сваког дана.
Ученици су запалили свеће у тишини, прошетали око храма и вратили се у школу богатији за још једно вредно животно искуство.
Сећање, поштовање, заједништво – теме које повезују и чине нас бољима.