НАШИМ УЧЕНИЦИМА ЖЕЛИМО УСПЕШАН ПОЧЕТАК НОВЕ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ! БУДИТЕ ЗДРАВИ И ВЕСЕЛИ !

Meђународни дан чишћења

У петак, 10.септембра 2021.године, обележили смо Међународни дан чишћења наше планете. Иако смо мало поранили, Дан чишћења се обележава 18.септембра , мислимо да сваки дан у години треба да буде као овај дан- пун активности, дружења и позитивне енергије.

Ученици од I до IV разреда Основне школе ,, Аца Милосављевић“ су се максимално ангажовали да дају свој допринос очувању наше планете. Сакупљани су: стари уџбеници, свеске, картонска амбалажа, флајери...све оно што припада старом папиру. Прикупљено је више од једне тоне папира и за то велику захвалност дугујемо породици Ранковић.

Ову лепу манифестацију су потпомогли наши пријатељи из DS SMITH PAPIR SERVISA doo, тако што су на едукативан начин деци указали на важност сакупљања и рециклирања старог папира. Деци је врло интересантна била чињеница , да су они, тога дана, сачували више од 20 стабала на нашој планети.За свој труд највреднији малишани су били награђени лепим мајицама и слаткишима. Школа је добила кутије за одлагање старе хартије, али много више од тога је чињеница да смо добили  драге пријатеље са којима ћемо и надаље сарађивати.

Руководилац Тима за заштиту животне средине Гордана Дерајић

dualno obrazovanje