Поносни смо на њих

ЈОВАНА МИЛИЋ

jovana друга награда на такмичењу из математике (2)
jovana на часу виолине

НЕШТО О МЕНИ …

Зовем се Јована Милић, имам једанаест година. Ученица сам петог разреда Основне школе „Аца Милосављевић“. Паралелно похађам и Музичку школу „Ватрослав Лисински“. Мој изабрани инструмент је виолина. Ја сам у класи професорке Љубице Матић.

Трећи сам разред у музичкој школи и до сада сам увек имала одличан успех. На јавним наступима, смотрама и испитима увек добијем лепе коментаре, али се као виолиниста још увек нисам пријављаивала на такмичења. Вредно ћу вежбати и успех сигурно неће изостати. Прошле школске године сам као ученик четвртог разреда представљала ОШ „Аца Милосављевић“ на општинском такмичењу из математике, освојила другу награду и пласман на градско такмичење. Моја велика подршка на том путу била је учитељица Весна Дробњак, која ми је са пуно стрпљења и љубави објашњавала све те загонетне и компликоване задатке.

Сада сам у „великој школи“. Нисам се уплашила нових наставника и тешких лекција, већ сам наставила да вредно радим и стичем нова знања. Одличан успех ме чини срећном, али бих волела да постигнем нове успехе на такмичењима због којих ћемо сви бити поносни.

НИНА НОВАКОВИЋ
nina 2 001

Ја се зовем Нина Новаковић. Имам дванаест година. Још када сам имала четири године, почели су да ме занимају спортови. Одлучила сам да тренирам карате. Своју прву и најдражу медаљу освојила сам са пет година.Тада сам се такмичила против девојчице која је имала тринаест година.

Сада имам осамнаест медаља, а овај спорт је најдражи део мог живота.