Главни мени

5026392

besplatni udzbenici1 1024x753

Секције

Иако по броју ученика спадамо у ,,мале“ школе, иако су услови у којима учимо и радимо скромни, ученици наше школе већ традиционално постижу веома значајне резултате на различитим такмичењима, конкурсима и смотрама:

☺Исидора Праизовић, уч. 8/1 освојила је друго место на Општинском такмичењу из српског језика (Књижевна олимпијада), треће место на Градском такмичењу и пласман на Републичко такмичење. Исидора је, такође, освојила  прво место на Општинском такмичењу из српског језика (граматика), друго место на Градском такмичењу и пласман на Републичко такмичење.

☺Ана Врачар, уч. 7/1  освојила је друго место на Општинском такмичењу из српског језика (Књижевна олимпијада) и пласман на Градско такмичење

☺Кристина Митровић, уч. 7/1  освојила је друго место на Општинском такмичењу из српског језика (Књижевна олимпијада) и пласман на Градско такмичење

☺Даринка Гаћеша, уч. 7/1 освојила је треће место на Општинском такмичењу из српског језика (Књижевна олимпијада) и пласман на Градско такмичење

☺Милица Јовић, уч. 8/1 освојила је треће место на Општинском такмичењу из српског језика (граматика) и пласман на Градско такмичење.

☺Никола Уљар, уч. 6/1 освојио је треће место на Општинском, а потом и друго место на Градском такмичењу из историје.

☺Ана Јовичић, уч. 7/1 освојила је треће место на Општинском такмичењу из физике и пласман на Градско такмичење.

☺Ања Костов, уч.  8/2 освојила је треће место на Општинском такмичењу из енглеског језика  и пласман на Градско такмичење.

☺Александар Јовић, уч. 5/1 освојио је треће место на Општинском такмичењу из биологије.

☺Никола Уљар, уч. 6/1 освојио је треће место на Општинском такмичењу из биологије и пласман на Градско такмичење.

☺Олга Лабан, уч. 7/2 освојила је друго место на Општинском, а потом и треће место на Градском такмичењу из географије.

☺Исидора Праизовић, уч. 8/1 освојила је треће место на Општинском такмичењу из географије.

☺Милица Јовић, уч. 8/1 освојила је треће место на Општинском такмичењу из географије.

Спортска такмичења у организацији Министарства просвете и спорта:                                                                                                                                                                                                               ☺Прво место на Општинском такмичењу и Друго место на Првенству града у рукомету за ученике V и VI разреда основних школа.

Екипа: Никола Уљар 6/1, Алекса Јовановић 6/1, Вајо Мирковић 6/1, Огњен Крстић 6/1, Дамир Мешановић 6/2, Милан Цветковић 6/2 и Урош Илић 6/2

На општинском такмичењу у атлетици наши ученици су остварили следеће резултате

• ●Дечаци 5/6 разред екипно  1.место ●100м Дамир Мешановић 1. место  ●300м КристијанЂељиљи 2.место    ●800м. Огњен Крстић  3.место  ●4x100м Дамир Мешановић, Михајило Димић, Кристијан Ђељиљи, Вајо Мирковић 1.место    ●Скок удаљ Вајо Мирковић 3.место  ●Бацање кугле Никола Радујковић 2.место    ●300м. Милица Јарчов 1.место   ●100м. Никола Димитријевић 1.место

☺Екипно, у категорији ученика шестог разреда у атлетици освојили смо Треће место на првенству Београда

ЕКИПА: Никола Радујковић, Алекса Јовановић, Дамир Мешановић, Вајо Мирковић, Кристијан Ђељиљи, Огњен Крстић и Михаило Димић.

☺Алекса Јовановић, уч. 6/1 освојио је треће место на првенству Београда у атлетици у дисциплини скок увис.

☺Милица Јарчов, уч. 6/2 освојила је треће место на првенству Београда у атлетици у дисциплини трчање на 300 метара.

☺Прво место на Општинском такмичењу у одбојци у категорији дечака петог и шестог разреда: Екипа: Никола Уљар 6/1, Алекса Јовановић 6/1, Вајо Мирковић 6/1, Огњен Крстић 6/1, Дамир Мешановић 6/2, Милан Цветковић 6/2 и Урош Илић 6/2

☺Друго место на Општинском такмичењу у фудбалу девојчице 5. и 6. разред (Милица Јарчов 62, Келана Дрмаку 62, Ана Малешевић 61, Амела Касуми 61, Нина Ћакић 61, Љиља Поповић 61, Нина Новаковић 51, Невена Докић 51, Катарина Лалић52, Јелена Јаћимовић52)

КРОС МАЈ 2015. г.

ð5/6 разред К. Ђељиљи 1.место    ð7/8 разред Н.Бранковић 3.место

☺Ученици наше школе су освојили прво место и на Општинском такмичењу у пружању прве помоћи. Екипа: Милош Хаџић, Милош Ђекић, Тамара Хаџић, Анђела Петровић и Олга Лабан.

УЧЕШЋЕ  И ПЛАСМАН  УЧЕНИКА МЛАЂИХ РАЗРЕДА НА ТАКМИЧЕЊИМА И КОНКУРСИМА              У ШКОЛСКОЈ  2014/2О15. ГОДИНИ

I1- Један објављен рад у часопису ,,Витез''

Мала олимпијада- општински ниво, мешовита екипа- прво место- екипа са I2

Градски ниво- треће место

I2- Објављено 6 радова у часопису,,Витез''

Мала олимпијада- општински ниво, мешовита екипа- прво место- екипа са I1

II1   - Објављено 15 радова 6 у ,,Вечерњим новостима'' и 9 у часопису,, Витез''

Прва награда Вања Настасовић-  индивидуална (републички ниво) на конкурсу ,,Пошта Србије'' са темом ,,Писмо Деда Мразу''-ликовни и литерарни рад.

,,Мислиша'' треће место Урош Садику- основни ниво и Гаврило Анђелковић похвала

Мајска песничка сусретања- општински ниво- прво место Вања Настасовић

Градски ниво- прво место Вања Настасовић

Крос- општински ниво- Лазар Ждеро- друго место

II2- Мала песничка сусретања ,,Поета''-  друга награда за написану песму- Ања Вранеш

Општинско такмичење ,,Мале драмске форме''- ,,У цара Тројана козје уши'' –Прва награда за главну мушку улогу Војин Величковић и награда за режију учитељици Нели Мартић

,,Мислиша'' похвала Наташа Матовић

Мала олимпијада- општински ниво- друго место- мешовита екипа: дечаци девојчице- екипа са II1

Мајска песничка сусретања- општински ниво- друго место Ања Вранеш

III1 - Објављено 2 рада у часопису ,,Витез''

Мала олимпијада- општински ниво-дечаци- прво место; девојчице прво место

Мала олимпијада- градски ниво- дечаци- друго место; девојчице друго место

Учешће на општинском такмичењу рецитатора  Дијана Милинковић

III2 - Мала олимпијада- општински ниво-дечаци- прво место; девојчице прво место

IV1- Учешће и пласман на општинском такмичењу из математике- Јована Милић ( 80 поена) и Богдан Лабан и пролаз и учешће на градско такмичење Јована Милић

Објављена 2 рада у часопису,, Витез''

Крос- општински ниво- Павле Огњановић- прво место

IV2- Учешће на општинском такмичењу из математике Матија Јовановић-похвала

Крос- општински ниво- Катарина Бракус- треће место

Ученици оба одељења четвртог разреда су учествовала на такмичењу ,, Шта знам о Црвеном крсту'' општински ниво- друго место

Сва одељења млађих разреда су учествовала на конкурсима:

,,За сунчану јесен живота'' ,, Ватрогасац – мој пријатељ'' ,, Осликавање ускршњих јаја''

,,Крв живот значи'' ,, Железница очима деце''

Девет ученика (предшколци и из сваког одељења по један ученик) и два учитеља су добили награде часописа  ,,Витез''.

Колектив школе честита свим ученицима који су представљали нашу школу на свим нивоима такмичења и оствареним резултатима, а посебно ученицама које су оствариле пласман на републичко такмичење. Таленат, рад , дружење и међусобно уважавање довели су до наведених успеха и постигнућа  наших ученика у протеклој школској години.