Распоред наставе на даљину

Влада Републике Србије донела је одлуку да се, услед тренутне епидемиолошке ситуације у земљи, привремено обустави наставни рад у свим основним и средњим школама.

Привремено обустављање наставе у школама не значи и обустављање образовно-васпитног рада са ученицима.

РАСПОРЕД НАСТАВЕ ЗА ОСНОВНУ ШКОЛУ (КЛИКНИ ОВДЕ)

ПОШТОВАНИ РОДИТЕЉИ (КЛИКНИ ОВДЕ)

У циљу остваривања права ученика на образовање, у Министарству просвете, науке и технилошког развоја припремљен је оперативни план за наставак рада школа у отежаним условима. Овај план уважава велики број различитих програма наставе и учења у свим разредима основне и средње школе, те има фокус на организованом учењу на даљину које доприноси реализацији програмских садржаја општеобразовних предмета и стручних предметима са највећим фондом часова. Министарство предвиђа и подржава реализацију образовно-васпитних активности кроз различите канале и облике комуникације:

• емитовањем посебно припремљених и адаптираних образовних садржаја за ученике основних школа на трећем програму РТС-а;
  • успостављањем репозиторијума образовних видео-садржаја за ученике средњих школа на платформи РТС Планета;
  • успостављањем националне платформи за онлајн учење Моја школа;
  • стављањем на располагање сета алата за онлајн комуникацију ученика и наставника;
  • стварањем услова за дигиталну солидарност – дељење ауторских наставних материјала међу практичарима.

Ово веб-место установљено је са намером да пружи подршку ученицима, наставницима и родитељима и допринесе превазилажењу тренутне кризне ситуације. Овде вас очекују правовремене информације о распореду емитовања образовних садржаја и другим релевантним иницијативама које доприносе остваривању предвиђених исхода наставе и учења.